Odstránenie vrások

Bez ohľadu na vek, hladká a zamatová pleť je snom každej ženy. Nesľubujeme zázraky, ale môžeme Vám  pomôcť dosiahnuť omladenie pleti za 30 minút. A to úplne bezpečne a bezbolestne.

 

Súčastná doba kladnie na modernu ženu velmi vysoké nároky. Musí často zvládať niekoľko úloh naraz a pritom zostať krásna a svieža. Rovnako ako celý organismus, aj naša pleť prirodzene starne. Ochabuje a ztráca na objeme, objavujú se prvé vrásky .

Prečo vznikajú vrásky?

Mladá pleť obsahuje veľké množstvo prirodzene hydratujúcej zložky – kyselina hyalurónová (HA). Prirodzeným starnutím, slnečným žiarením a pôsobením mnohých  ďalších negatívnych vplyvov sa množstvo HA v pleti znižuje. Nedostatok HA spôsobuje, že pleť stráca štruktúru a objem a následne sa objavujú nechcené vrásky.

Ako vznikajú vrásky?

Pleť sa skladá z dvoch vrstiev - epidermis a dermis. Epidermis, vonkajšia vrstva pleti, plní funkciu základnej ochrany pleti pred vonkajším okolím. Dermis, vnútorná vrstva pleti, je stavaná primárne ako spojovacie tkanivo a zabezpečuje pleti výživu, inerváciu  (napojenie na nervový systém), a tým i citlivosť. Väčšina vrások a hlbších záhybov sa objavuje práve vo vnútornej vrstve pleti.

Čo ovplyvňuje vznik vrások?

Vek - starnutie

S vekom sa bunky delia pomalšie a vnútorná vrstva kože (dermis) sa stenčuje.Vrásky sa vytvárajú postupne, s pribúdajúcim vekom. Sú prirodzeným prejavom starnutia pleti.

Sieť elastínu (bielkovina zodpovedná za pružnosť kože) a vlákna kolagénu (najväčšie štrukturálne bielkoviny v koži) sa rozpadajú a uvoľňujú, čo spôsobuje ochabnutie kože. Pokožka stráca elasticitu (pružnosť), klesá schopnosť udržať vlhkosť, mazové žliazky sú menej výkonné a pokožka sa pomalšie hojí. To všetko sprevádza vznik vrások.

Mimika

Akákoľvek komunikácia je sprevádzaná výrazom tváre alebo pohybmi, gestami. Smiech, mračenie, silná koncentrácia, to sú všetko pohyby, ktoré v priebehu rokov ovplyvňujú vznik trvalých vrások.

Slnečné žiarenie

Nadmerné opaľovanie spôsobuje predčasné starnutie pokožky (fotoaging). Ultrafialové žiarenie spôsobuje tzv. solárne zjazvenie (vďaka slnečnému žiareniu dochádza k produkcii metaloproteinázy, (enzýmu, ktorý zasahuje do metabolizmu kolagénu).  Pokiaľ sa tento prestavbový proces opakuje, vznikajú vrásky.

Fajčenie

Je vedecky dokázané, že fajčenie významne znižuje produkciu kolagénu. A práve nedostatok kolagénu spôsobuje rozvoj vrások.

 

 


BELOTERO® BALANCE

Najjemnejšia starostlivosť o najjemnejšiu oblasť Vašej tváre. S BELOTERO® SOFT sa zbavíte kruhou pod očima rýchlo a bezpečne...viac.


BELOTERO® INTENSE

Získate zpeť vláčnu a pružnú pleť. Podporíte svoju prirodzenú krásu. Pre objemové modelovanie tváre. Vyplňovanie hlbších vrások a rýh...viac. 

 

Permalip™

Túžite po krásnych a plných perách? Vďaka permanentnému implantátu Permalip™ si svôj sen môžete rýchle a bezbolestne splnit ...viac.